Okres przygotowawczy rozpoczęty. Pierwszy mecz kontrolny zakończony wysoką porażką…

Nasz zespół wznowił treningi od 14 stycznia. Zapowiadają się spore zmiany w kadrze. Drużynę opuścili Chojnacki, Hrushytskyi, Rzepkowski, Więckiewicz. Dziękujemy za ten okres i życzymy dalszych sukcesów! Drużyna zostaje odmłodzona. Do kadry dołączają Kowalczyk, Gajewski, M.Malinowski, Pyrzanowski. Celem jest oczywiście utrzymanie zespołu w szeregach IV ligi oraz wprowadzenie do piłki seniorskiej młodych zawodników, co miejmy nadzieje zaowocuje w przyszłości. Jak na razie informacje o rzekomych wzmocnieniach nie znajdują potwierdzenia.

Pierwsza gra kontrolna niestety zakończona została wysoką porażką 7-2,(0-2). Wkra rozpoczęła mecz w eksperymentalnym ustawieniu. Trener Maciej Grzybowski starał się sprawdzić graczy na różnych pozycjach, co przekładało się na częste błędy. Jak powiedział po meczu:

“Cele były inne. Założyliśmy przed meczem, że skupimy się na dobrej organizacji naszej gry w obronie, szczególnie po ataku jak i stracie piłki! Niestety odległości w poszczególnych formacjach były zbyt duże. Mieliśmy zagrać agresywnie, lecz jak pokazuje wynik indywidualnie, ale i jako zespół, popełniliśmy zbyt dużo błędów. Po takiej porażce ciężko jest znaleźć jakiś pozytywny aspekt. Na pewno cieszy zaangażowanie młodych graczy, z dobrej strony pokazał się Kowalczyk, ale muszą wiedzieć, że przed nimi jeszcze sporo pracy.”

Miejmy nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy i dalsze gry kontrolne pokażą kibicom światełko w tunelu na utrzymanie się w IV lidze.

Wkra w składzie: Ambrochowicz, Bieńkowski (Kowalczyk 60′), Koryto, Nowacki, Narewski, Kamiński, Karolewski (Pyrzanowski 45′), Skolmowski (Gajewski 60′), Śmigrodzki, Mitura (Malinowski 75′), Żelazny (Stopczyński 70 min)